Livre sur BOSSUET J.
Estimation basse
250 €
Estimation haute
350 €
Adjugé
250 €
(CHEVALIER) BOSSUET J. - Defensio declarationis celeberrimae, quam de potestate ecclesiastica sanxit clerus gallicanus [...] Nunc primum in lucem edita, summoque studio ad fidem autographi codicis exacta, LUXEMBURGI, André CHEVALIER, 1730, 2 volumes In-4, Portrait en médaillon de Bossuet en frontispice, belle qualité du papier, Reliure de l'époque plein veau, dos fleuronné doré à nerfs, ÉDITION ORIGINALE